Konferencja podatkowa

Stowarzyszenie jest jednym z organizatorów corocznej konferencji podatkowej, która odbywa się w Zakopanem. Jest to forum, na którym doktoranci z różnych ośrodków akademickich z kraju oraz zagranicy mogą prezentować wyniki swoich badań. Do tej pory konferencja odbyła się pięć razy.

Kolejny raz odbędzie się w dniach 13-14 października 2017 r.

Organizatorami, jak co roku, są Stowarzyszenie Doktorantów i Doktorów Prawa Podatkowego oraz Zakład Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Aby zgłosić swój udział (zarówno w charakterze referenta, jak i uczestnika) – prosimy o kontakt z dowolnym członkiem zarządu Stowarzyszenia.

Szczegóły:  www.konferencjapodatkowa.org

 

Vatman – praktyczny przewodnik po podatkach

Stowarzyszenie jest inicjatorem, a jego członkowie autorami, praktycznego skryptu stanowiącego obrazowy przewodnik po polskim systemie podatkowym pt. “Przygody Vatmana. Podatku w życiu człowieka”.  Publikacja stanowi przegląd funkcjonowania prawa podatkowego w życiu człowieka od narodzin aż do śmierci.  Bohaterem opowieści, a zatem i kazusów podatkowych, jest tytułowy Vatman, który zmaga się z różnorodnymi wydarzeniami wywołującymi skutki podatkowe – od dziedziczenia zaraz po narodzinach, poprzez rozpoczęcie działalności gospodarczej, postępowanie sądowe aż po skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej na starość.

Pierwsza edycja skryptu została wydana w 2015 r.  Jesteśmy pewni, że kolejne edycje zostaną przygotowane już wkrótce.

Więcej informacji tutaj.

116_przygody_vatmana