dkupisz

 

Adwokat, wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Kieruje praktyką podatkową w kancelarii Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak Sp. k. Wcześniej prawnik w Linklaters.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyła z wyróżnieniem oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, specjalizacja – Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce. Studiowała także w Niemczech na wydziale prawa Universität Konstanz.

Członek polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (International Fiscal Association) oraz Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Autorka publikacji i komentarzy z zakresu prawa podatkowego w prasie codziennej (Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Personel i zarządzanie, Gazeta Finansowa).

Dominika specjalizuje się w postępowaniach podatkowych i sądowych oraz w postępowaniach karnych skarbowych. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie prawno-podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych, również w zakresie podatkowych aspektów transakcji finansowych. Interesuje się także międzynarodowym prawem podatkowym, w tym międzynarodową optymalizacją podatkową

Mówi biegle po angielsku i niemiecku. Prywatnie zapalona rowerzystka i joginka.